biuro@dddkoszal.pl
kom. 509-996-815, 511-863-111
tel. 94-342-58-60

Fumigacja – jest to poddziedzina usług dezynsekcji zamująca się zwalczaniem owadów lecz całkowicie odrębnąi nowoczesną techniką jaką jest gazowanie. Zabieg odbywa się przy pomocy fumigantów czyli środków gazujących na bazie fosforowodoru np. Quickphos, które mają za zadanie zwalczyć insekty w trudno dostępnych miejscach oraz w każdej formie rozwojowej (jaja, osobniki dorosłe). Niestety formy walki z insektami za pomocą oprysków grubokroplistych lub zamgławiaczami działają w większości tylko na osobniki dorosłe w przeciwieństwie do fumigantów których używa nasza firma. Posiadamy aktualne uprawnienia do stosowania tej metody orz do zakupu środków. Ponieważ środki należą do I klasy toksyczności to uprawnienia muszą być odnawialne w zakładach DDD co 5 lat i tylko uprawnione zakłady DDD mają prawo przeprowadzać zabiegi fumigacji. Firma DDD KOSZAL posiada bardzo duże dożwiadczenie w tego typu pracach co potwierdza nasza galeria wykonanych usług. Przy każdym zleceniu zachowujemy maximum ostrożności oraz środków bezpieczeństwa.

W czasie wykonywania usług przez naszą firmę spotkaliśmy się z rozmaitymi sytuacjami i dobrze wiemy że ogromnym oraz istotnym problemem są w dzisiejszych czasach szkodniki zjadające drewno. Do najczęściej spotykanych szkodników należą np. spuszczel pospolity czy też kołatek domowy. Problem ten dotyczy nie tylko domów jednorodzinnych lecz także zabytkowych budynków, konstrukcji typu kościoły, kaplice, itp. Drewniane dobra kultury zabytkowej w której nie ma możliwości stosowania środków inwazyjnych takich jak iniekcja a metody termiczne są pracochłonne, kosztowne oraz nie wszędzie można podejść do zarażonych kawałków drewna ze sprzętem znacznych rozmiarów. Gaz natomiast wejdzie wszędzie w każdą szparę co daje bardzo dużą skuteczność, szybki skutek działania , oraz zerową ingerencję w konstrukcję obiektu.

Jedynym negatywnym aspektem gazu jest fakt że fumiganty zabijają osobniki jak już pisaliśmy lecz nie zabezpieczają obiektu przed napływem nowych . Dlatego drugim etapem walki jest impregnacja ciśnieniowa którm również zajmuje się nasza firma. Zajmujemy się kompleksowymi działaniami mającymi na celu zlikwidowanie problemu. Sprzątamy obiekt tak abyśmy mogli się dostać z impregnatami do zainfekowanego drewna, następnie uszczelniamy obiekt , gazujemy, oraz impregnujemy.

Co dotyczy zabytków to firma DDD KOSZAL na życzenie wystawia za darmo fachową opinię oraz plan prac fumigacji, z takimi dokumentami można ubiegać się o dotacje na prace konserwacyjne przy zabytku. Ponad to nasz dokumentacja jest w pełni akceptowana oraz polecana przez grono konserwatorów zabytków.

Innym pozytywnym przykładem zastosowania fumigantów są silosy zbożowe oraz magazyny wielko powierzchniowe w których przetrzymuje się zboża wraz ze szkodnikami które razem przyjechały. Firma DDD KOSZAL zajmuje się również takimi problemami, współpracuje z nami wiele firm z całej Polski w tym tak samo prywatne przedsiębiorstwa ( rolnicy, branża spożywcza, przemysłowa, turystyczna) jak i samorządy miejskie. Firma DDD KOSZAL w każdym zakresie służy pomocą doradczą jak i usługą.